E-faktura i Krajowy System e-Faktur (KSeF)
Poznaj wymagania i dostosuj się na czas do obowiązkowej e-faktury!

Czym jest Krajowy System e-Faktur (KSeF)?

Krajowy System e-Faktur (KSeF) to platforma informatyczna służąca do wystawiania, otrzymywania i przechowywania faktur w postaci ustrukturyzowanej (XML).

Faktury ustrukturyzowane są jedną z dopuszczalnych form dokumentowania transakcji, obok faktur papierowych oraz dotychczas stosowanych faktur elektronicznych.

KSeF zrewolucjonizuje procesy sprzedaży i zakupów w wielu firmach, jest to trend globalny- wiele krajów na świecie wdraża rozwiązania do e-faktur

Ministerstwo Finansów poinformowało w komunikacie z 2 lutego 2023 r., że wprowadzenie obowiązkowego systemu e-fakturowania przy użyciu Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF) zostanie przesunięte na 1 lipca 2024 r.

KSeF z HUBSAPA - szybkość wdrożenia i brak bezpośredniej ingerencji w SAPa

Szczegóły rozwiązania

Minimalizacja inwazyjności – rozwiązanie nie ingeruje w działanie systemów klienta.

Szybkość wdrożenia – rozpoczynamy pracę od razu po uzgodnieniu szczegółów współpracy.

Interdyscyplinarny zespół – zapewniamy dostęp do ekspertów w dziedzinach procesów biznesowych, IT i podatków.

Etapowe wdrożenie – Przewidzieliśmy 5 etapów procesu podczas których przeprowadzimy szkolenie uświadamiające, analizę, wdrożymy rozwiązanie, oraz zapewnimy dodatkowe wsparcie klienta.

Kompleksowo opracowane rozwiązanie Oferowana integracja została stworzona przez zespół merytoryczny z dużym międzynarodowym doświadczeniem w doradztwie biznesowym i dostosowywaniu systemów informatycznych do wymagań regulacyjnych europejskich i polskich rynków, w szczególności KseF.

Schemat działania integracji

Rozwiązanie ma charakter modułowy i składa się z gotowego standardowego framework’u KseF, który umożliwia szybkie wdrożenie u klienta. Naszym ekspertom udało się zbudować Intuicyjne standardowe rozwiązanie, które uwzględnia większość spotkanych przypadków zarówno dla dużych jak i średnich i małych przedsiębiorstw. 

Etapy wdrożenia

Ministerstwo Finansów podchodzi do tematu poważnie i prowadzi szerokie konsultacje w celu zidentyfikowania wszystkich niezgodności – Jesteśmy na bieżąco poinformowani.

Oczywiście konsultacji powinno być jeszcze więcej, bo nie wszyscy podatnicy już wiedzą o nowym obowiązku- Staramy się uświadamiać naszych klientów i pokazywać zarówno zagrożenia jak i szanse z wdrożeniem KSEF w 2024 roku.

Zaufaj firmie specjalizującej się w wdrażaniu nowych rozwiązań

Mamy na koncie ponad 30 wdrożeń RODO oraz jesteśmy autorami unikalnego rozwiązania dostosowującego procesy SAP do wymagań RODO, MSR, MSSF16, JPK itp.

Łączymy głębokie doświadczenie w skutecznym doradztwie biznesowym z procesami i wdrażaniem technologii informatycznych w zakresie regulacji.

Od ponad 8 lat specjalizujemy się w doradztwie i dostosowywaniu systemów informatycznych do wymagań regulacyjnych.

Hubsapa ma na koncie referencje w rozwijaniu modułów SAP dla dużych i średnich przedsiębiorstw w polsce i zagranicą na ponad 15 mln PLN.

Współpraca

Zobacz najnowsze wpisy

Partnerzy

  2022 ALL RIGHTS RESERVED